síť

Exministr Kuba přichází s designovými dobíjecími elektrostanicemi. Už na podzim budeme ve mě

15.06.2018

Zdroj: Info.cz, 21.5.2018, autor: VKR

Společnost OIG Power bývalého ministra průmyslu a obchodu Martina Kuby sází na příchod elektromobility. V pondělí představila novou designovou dobíjecí stanici pro automobily na elektrický pohon, se kterými chce během podzimu expandovat do českých měst. „První stanici by měla být otevřena během podzimu v Českých Budějovicích,“ řekl pro INFO.CZ Kuba.

Budoucností elektromobility je čistá energie. Nemá smysl jezdit automobily na elektrickou energii, která se ale do sítě dostává spalováním fosilních paliv, tvrdí bývalý ministr průmyslu a obchodu. Se svojí firmou OIG Power proto přichází s decentralizovanou sítí dobíjecích stanic, které automobily nabíjejí čistou energii.

„Jsme přesvědčeni, že podpora elektromobility by neměla stát jen na často neefektivních investicích do výstavby infrastruktury podél evropských dálnic,“ tvrdí Kuba a kritizuje přitom přístup evropské komise. „Pokud má elektromobilita skutečně přinést snížení emisí, pak se v první řadě musí stát běžnou součástí dopravy ve městech.“

A práv proto primárně do měst Kuba se svými dobíjecími stanicemi míří. Bývalý ministr je přesvědčen, že Češi budou elektromobily využívat primárně pro městské cesty na kratší vzdálenosti. A od tohoto přístupu se odvíjí jeho koncept dobíjecích stanic.

„Podle nás je budoucnost v kombinaci husté sítě malých dobíjecích stanic, které jsou nezávislé na přenosové síti. A s prvotřídním designem,“ dodává exministr. OIG Power proto začala na podobě stanic spolupracovat s předním českým designovým studiem Olgoj Chorchoj. „Jsme přesvědčeni, že infrastrukturní prvky budoucnosti by měly vedle technických parametrů splňovat i estetická hlediska,“ komentoval spolupráci Michal Froněk, hlavní osobnost studia.

OIG Power kromě dobíjecích stanic představila i další prvky městského mobiliáře, nabíjecí stanice na elektrokola či lavičky s bateriovým úložištěm. Koncept elektromobility OIG Power podpořil i klíčový manažer ČEZu Daniel Beneš. „Pro nás představuje elektromobilita jednu z hlavních cest celé energetiky.“

Podle Kuby paradoxně decentrální energetika nejde proti zájmům centralizovaných energetických společností, jako je ČEZ. „Decentralizace je trend, který se zkrátka děje. Ti osvícení manažeři energetických firem přišli na to, že mohou být součástí tohoto trendu,“ uzavřel Kuba.

Zdroj: https://www.info.cz/byznys/exministr-kuba-prichazi-s-designovymi-dobijecimi-elektrostanicemi-uz-na-podzim-budeme-ve-mestech-tvrdi-30584.html

Top

Email zadaný ve špatném formátu

Skrýt Špatné heslo

Zapomenuté heslo?

Zapomenuté heslo? Prosím zadejte Vás email a obdržíte link pro vytvoření nového.

Špatný email

Zpátky na přihlášení

Zavřít